Pożegnanie Królowej

Niecodziennie mamy do czynienia z pogrzebem monarchy, dzień 19 września 2022 r zapisze się na kartach historii Wielkiej Brytanii. Dziś w Londynie przez większość dnia odbywały się uroczystości pogrzebowe Królowej Angielskiej Elżbiety II, cały świat Ją żegnał. Królowa była symbolem potęgi, kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa, a symbole mają to do siebie, że nie są jednoznaczne.

Panowała 7 dekad, najdłużej ze wszystkich monarchów Królestwa, świadczy to o niezwykłej zdolności przetrwania i adaptacji do zmieniających się warunków. Zdobyła wiele serc na całym świecie i dziś z wielkim szacunkiem świat Ją żegnał i oddawał hołd.

Dzisiejsze uroczystości pogrzebowe były pięknym spektaklem, w którym były momenty niezwykle przejmujące i wzruszające …..

Bez wątpienia Jej śmierć kończy pewną epokę

Miliony innych osób, które nigdy jej nie spotkały, ale czuły, że ją znają, zapamiętają ją” – to słowa królowej wypowiedziane po śmierci Diany, dzisiaj widząc na ulicach Londynu tłumy przypomniały mi się, i mogę zacytować je Królowej.

4 myśli na temat “Pożegnanie Królowej

  1. To bardzo ciekawe… Myślę, że to dzięki Królowej Elżbiecie monarchia miała w sobie tyle wdzięku, choć wielu ten system krytykowało i krytykuje, uznając za przestarzały… I skończył się również ten etap… Zobaczymy, co przyniesie nowe;-)
    Pozdrawiam mile.

    Polubione przez 1 osoba

    1. To prawda, a poza tym kto nie lubi „bajek” o królach, księżniczkach i królestwach? 🙂 Lubimy podglądać jak żyją, podziwiamy ich pałace, klejnoty, stroje, zwyczaje, Jest to trochę inny świat zatopiony w przeszłości i tradycji,  nieustannie ograniczony przestrzeganiem protokołu i zasad etykiety , nie zawsze dobry ale dla zwykłego śmiertelnika ciekawy.. .. Monarcha symbolizuje i cementuje jedność państwa, choć Królowa panowała, nie rządziła miała wpływ na swoich poddanych ( gdzieś przeczytałam, że ta brytyjska  monarchia kosztuje każdego Brytyjczyka nieco ponad 1 funt rocznie (1,29), uważam że to nie jest duży koszt by posiadać taki symbol 🙂 )

      Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.