Zazieleniło się, rozkwieciło, rozśpiewało….

bo wiosna jest nareszcie, która jest takim cudownym „dopalaczem”, na znużony (zmęczony) mózg nie ma nic lepszego. Nastąpiła pora, w której zaczął się „wyścig do życia” …. i ja (człowiek) też zostałam w niego wciągnięta, choć nic nowego nie wypuszczę ale być może czymś chociaż zakiełkuję 🙂 🙂 . W dodatku cała ta wiosenna egzystencja jest pełna radości….dostaje jej więcej niż oczekuję.

a zawilcom na polanie
niebo wiosną zbłękitniało
nową szansą roześmiane,
patrzą biało

Zaczyna się tegoroczna majówka, ulubiony weekend Polaków. W tym roku powinna być wyjątkowa, bo po dwóch latach obostrzeń związanych w pandemią koronawirusa wreszcie można normalnie coś zaplanować i udać się w wymarzone miejsce. Sądziłam, że dzisiaj rój samochodów ruszy po15-tej godzinie w różnych kierunkach jak kraj długi i szeroki. Tymczasem słyszę, że w tym roku mniej Polaków wyjedzie na majówkę – hotele, pensjonaty czy kwatery prywatne w całej Polsce mają masę wolnych miejsc. Główne powody to: szalejąca inflacja (12,3 % i to nie jest jej szczyt), niepewność jutra (majówka obok frontu), zakręcenie kurka z gazem …. no i lotnisko czynne do 17-tej – tak było do wczoraj. Ku uciesze wielu, paraliż polskiego nieba został odroczony, na chwilę … do wakacji ( no, to przecież taki „martwy” okres przewozowy jest)…. Podobno tegoroczna majówka będzie droższa o 30 % niż ta przed pandemią.

Ja z tych „majówkowych”, dalekich wyjazdów turystycznych „wyleczyłam” się już dawno ale staram się by te świąteczne, wiosenne dni były „jakieś”. Zatem będzie, coś dla ducha, coś dla oka, będę się też trochę przemieszczać, marzy mi się piknik o ile pogoda będzie łaskawa, będzie na pewno aktywne „zanurzenie się w naturze” (jak mawia moja koleżanka a na zakończenie …. będzie „domówka”.

Przez przypadek dzisiaj dowiedziałam się co „wróżą” mi gwiazdy na maj. Będzie się działo, nie ma w tym czasie mocniej obsadzonego (Wenus, Jowisz i Mars ) znaku zodiaku jak mój – Baran. 🙂 Nie czytam, nie szukam horoskopów, dzisiaj tak się stało, że on znalazł mnie…. Wiadomo, że w chwili narodzin człowieka, każda planeta, słońce i księżyc znajdują się w jakiejś pozycji więc „rządzą” znakami zodiaku. Łatwo też można sobie wyobrazić, że istnieją siły, energia, które pewnie wpływają w jakiś sposób na nasz nastrój 🙂 … tak jak słońce. Zatem dużo słońca na te majówkowe dni i nie tylko.


Idę sobie, a kwiecień mi plecie, że to jeszcze nie maj
Nareszcie jest!!! Uroczyste otwarcie Orientarium w łódzkim zoo, które będzie wielką atrakcją miasta, to unikatowy obiekt tego typu na skalę europejską, jego wielkość to ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich ….i ma zielony dach, 🙂 na którym rosną zatrzymujące wodę rozchodniki. W środku stworzono 4 strefy klimatyczne, zatem czego tam nie ma? Kiedyś o tym opowiem, jak odwiedzę ten przybytek. Na pewno w czasie majówki będzie tam tłoczno. Ja poczekam, po sąsiedzku go mam 🙂

2 myśli na temat “Zazieleniło się, rozkwieciło, rozśpiewało….

  1. dziękuję i nawzajem 🙂 . Czy pysznie będzie? Może na sam koniec trochę „popracuję ” (popichcę) wszak gości zaprosiłam 🙂 …..(miało być „po cichu” a my wciąż świętujemy naszą rocznicę ślubu 🙂 🙂 – teraz z przyjaciółmi. Tak naprawdę okazja jest mało ważna, ważne by się spotkać)…. Orientarium, cały czas zastanawiam się nad nazwą tego miejsca, nazwa nic mi nie mówi poza tym, że będę się „orientować” 🙂 🙂 …Jak się wybierzesz na wycieczkę do Łodzi, to zapraszam na kawę i ciacho…..Łykaj vit.D, nasycaj oczy pięknem Natury, zdrowo się zmęcz 🙂 .. dogadzaj sobie i wypoczywaj… to moje majówkowe życzenia dla Ciebie

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.